+ 48 71 325 30 85/86 labor@labor.com.pl

Ponad tydzień temu, 9 października 2020, odwiedziliśmy siedzibę Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania, aby przeprowadzić tam warsztaty chemiczne dla jego podopiecznych.

Na samym początku nasza analityczka z Działu Kontroli Jakości, p. Kasia, zaprezentowała kilka doświadczeń w ramach krótkiego pokazu chemicznego, prowadzonego przez p. Anię – naszą specjalistkę od social mediów i studentkę III roku pedagogiki. Dzieci okazały żywe zainteresowanie dla małych wybuchów, samo zmieniających się kolorów roztworu i ogniska w zlewce. 😉

Tematem przewodnim całego spotkania były kolory. Na samym początku zdezynfekowaliśmy dłonie płynem, który dla każdego dziecka przekazała firma Amilek. Następnie nasi młodzi odkrywcy podzielili się na 3 grupy, a każda z nich dostała własny zestaw doświadczeń i sprzęt potrzebny do ich wykonania. Po ubraniu rękawiczek i fartuchów prosto z naszego firmowego laboratorium, uczestnicy warsztatów mogli obserwować zachowanie poszczególnych odczynników w różnych roztworach oraz barwne efekty zachodzących w naczyniach laboratoryjnych reakcji. Pokazaliśmy również, że pewne eksperymenty możemy wykonać w domu, z wykorzystaniem substancji codziennego użytku.

Na koniec zajęć dzieci zaprezentowały wyniki swoich doświadczeń i podsumowaliśmy całość. Każde z nich otrzymało imienny dyplom uczestnictwa w warsztatach, a niektórzy z nich zapowiedzieli, że w przyszłości zostaną chemikami. Kto wie, może kiedyś zostaną członkami ekipy w LABOR? 🙂

Po szerszą relację z odbytych warsztatów, zapraszamy na Facebooka Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania. Dziękujemy Wam za dobrą zabawę!