Z naszych usług laboratoryjnych może skorzystać nie tylko branża farmaceutyczna, ale również kosmetyczna, spożywcza, czy też chemiczna. Jakie analizy możemy wykonać na Twoje zlecenie?

  1. Laboratorium Mikrobiologiczne
  • Badania czystości mikrobiologicznej wody, surowców i materiałów opakowaniowych, produktów leczniczych i suplementów diety ? zarówno pod kątem ilości, jak również rodzaju obecnych w próbce drobnoustrojów.
  • Ocena skuteczności działania środków dezynfekcyjnych.
  • Ocena mikrobiologicznej czystości przestrzeni pracy ? sprawdzamy, czy zarówno urządzenia produkcyjne, jak i powierzchnie pomieszczeń produkcyjnych spełniają normy ilości obecnych na nich drobnoustrojów.
  • Inkubacja próbek w określonych temperaturach i odczyty wyników z dostarczonych posiewów.
  • Identyfikacja drobnoustrojów ? na podstawie barwienia Grama i przesiewów na podłoża różnicujące, dzięki którym można konkretnie określić, z jakim mikroorganizmem mamy do czynienia w próbce.
  • Analiza jałowości, żyzności i selektywności podłoży mikrobiologicznych ? badamy, czy dostarczone pożywki są sterylne, czy drobnoustroje obecne w analizowanych próbkach będą w stanie na nich wyrosnąć oraz czy zależnie od ich przeznaczenia pozwalają one na odróżnienie poszczególnych szczepów mikroorganizmów.
  1. Laboratorium Chemiczne
  • Analizy materiałów wyjściowych i substancji czynnych zgodnie z obowiązującymi metodami ? badamy, czy dany materiał odpowiada wymaganiom stawianym mu w Farmakopei Polskiej/Europejskiej/Amerykańskiej.
  • Badanie produktów leczniczych i suplementów diety – sprawdzamy wygląd, wymiary i średnią masę tabletek, ich odporność mechaniczną na ścieranie, czas rozpadu oraz analizujemy, czy substancja czynna uwalnia się po upływie określonego czasu w odpowiednim stopniu, a jej zawartość w preparacie mieści się w dopuszczalnym zakresie.
  • Oznaczenia fizykochemiczne, takie jak np. gęstość, pH, przewodnictwo, oznaczanie zawartości metodą miareczkową, pomiar absorpcji metodą UV/VIS i/lub rejestracja widma, tożsamość oraz ocena czystości metodą chromatografii cienkowarstwowej (TLC), oznaczanie liczby kwasowej, oznaczanie straty masy po suszeniu, popiołu siarczanowego i rozpuszczalnego w kwasie solnym.
  • Badanie wody do celów farmaceutycznych oraz wody wodociągowej (analizy: przewodnictwo, substancje utleniające, azotany, metale ciężkie).
  • Przechowywanie prób materiałów wyjściowych, produktów leczniczych i suplementów diety w komorach klimatycznych o określonych i stałych warunkach (temperatura, wilgotność) oraz wykonywanie badań stabilności tych produktów zgodnie z ustalonym harmonogramem czasowym i specyfikacją jakościową.
  • Analizy HPLC, czyli metodą wysokosprawnej chromatografii cieczowej.

 

Chciałbyś skorzystać z naszych usług? Prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów i wyceny określonego zakresu prac pod adresem b.wieclaw@labor.com.pl lub r.kowalczyk@labor.com.pl. Napisz do nas, również jeśli na powyższej liście nie znalazła się poszukiwana przez Ciebie analiza ? być może będziemy w stanie ją wykonać, chociaż nie jest wymieniona. Zapraszamy!

AUTOR: mgr inż. Katarzyna Trębicka